Çim Çit Pano

 

Çim çit modern bir çim çit sistemimizdir. Mimari açıdan ve doğal bir görünüm kazandırmak istediğiniz ortama bahçenize, evinize, işyerinize, kafenize uygulanabilir.

 

İstediğiniz ölçülerde ve şekillerde hazırlanılabilir. Doğal çim rengindedir, rengi solmayacak bir şekilde üretilmektedir.

 

Sıcak daldırma Galvaniz üzeri Pvc ve UV korumalı tellere uygulanarak üretilmiştir.

 

Tüm sene boyunca, 4 mevsim yeşil bir çim çit görünümü isterseniz çim çit ürününü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çim çit alev almaz, rengi solmaz özellikte olup soğuğa, yağmura ve kara dayanıklıdır. 

 

Çim çit Pano Özellikleri

Çimçit, çevre düzenleme sisteminde oldukça önemli bir yere sahip olan süsleme ve koruma şeklidir.

Yapay bir çim kullanılıyor olmasından dolayı bakımı oldukça kolay olan ve kişiyi yormayan bu çevre düzenleme şeklinin daha birçok olumlu özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden ilki çimçitlerin birden fazla seçeneğinin olmasıdır. 

çimçit pano, çimçit duvar, çimçit saksı, çimçit kaplama gibi farklı çeşitleri bulunmakta olan dekora çim çit, her konuda çevre düzenlemesi yapmak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına olumlu cevap vermektedir.

Çim çitin başka bir özelliği ise istenildiği zaman yıkanabiliyor olmasıdır. Bu yıkama hiçbir zaman çimçitin yapısında bulunmakta olan yapay çimlere zarar vermemekte, onların yapısını bozmamaktadır.

Üçüncü bir özellik çimçitlerin hava olaylarından etkilenmiyor olmasıdır. Yağmur ya da kar dolayısıyla ıslanan çimçitler zarar görmemektedir. Renklerinde solma olmamaktadır. 

Güvenlik kaygısından ziyade estetik bir kaygı güdülerek oluşturulan dekora çim çit şekilleri, günümüzde birçok alanda yaygınlık kazanmıştır. Bu alanlardan en önemlileri ve çimçitlerin en fazla kullanıldığı alanlar parklar ve bahçeler, yol kenarları, çeşitli işletmeler ve müstakil evlerdir. Park ve bahçelerin görünümünü daha güzel hale getirmek isteyen belediyeler, yol kenarlarında da aynı yöntemi uygulamaktadır. Ağaçlandırma sistemi yapıldığında yol kenarında bu ağaçların zarar görebileceğini düşündükleri için yapay bir yeşillik sistemine başvurmak istemişler ve çimçitleri kullanmaya başlamışlardır.

İşletmelerin amacı da sürekli olarak bitki bakımıyla uğraşmanın zorluğunu üstlerinden atabilmek ve aynı zamanda işletmeye yeşillik temalı bir görünüm kazandırmaktır.

Müstakil evlerde yaşamakta olan bireyler ise bahçe düzenlemeleri için çimçiti oldukça uygun görmektedirler.

çimçitlerin hava olaylarına karşı dayanıklı olması, sürekli uğraş istememesi gibi durumlar özellikle çalışan çiftlerin bahçelerinde çim çit kullanmaları için fazlasıyla etkili bir sebeptir.

Tüm bunlar haricinde çimçitlerin son zamanlarda bu şekilde yaygınlık kazanmasının en yaygın olan sebebi de, insanların göz zevkine hitap eden mekânlara daha fazla önem veriyor olmalarıdır. Örneğin yemek yenilecek bir yer arandığında bile yan yana bulunmakta olan iki işletmeden tasarımı ve görünümü daha güzel olan işletme tercih edilmektedir. Bunun gibi basit durumlarda bile görsellik bu kadar önem arz ediyorsa, daha kurumsal ve büyük işlerde ne kadar önem arz ettiği açıkça ortadadır. Bu yüzden çimçit pano da son zamanlarda oldukça tercih edilen çevre düzenleme sistemleri arasına girmiş bulunmaktadır.

Eski zamanlarda kullanılmakta olan tel örgüler, güvenlik duvarı benzeri kalın panolar artık tarihe gömülmüş bulunmaktadır. Sağlamış olduğu avantajlarla dekora çim çit pano, çevre düzenleme sistemlerinde bulunmakta olan diğer materyalleri arka plana atmıştır.

Yapım şekline gelindiği zaman ise dekora çim çit pano, etrafı çevrelemekte olan tellerin düzenleme yapılarak aynı şekil ve boyutta olabilecek bir hale getirilmesi ve ardından doğal olmayan çimlerle çevrelenerek ve doldurularak belirlenen zemine çeşitli aksesuarlar yardımı ile monte edilmesi şeklinde yapılmakta olup, belirlenen boyuta göre fiyat değişmektedir.

 Çim çit Pano Kullanım Alanları

  • Parklar ve bahçeler
  • Yol kenarları
  • Siteler
  • Villalar
  • Sanayi bölgeleri

 Tüm Soru ve Talepleriniz İçin Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz.Bize Ulaşın 

  •  Battal Gazi Mahallesi Selçukhan caddesi Numara 109/A Sultanbeyli/İstanbul KUZEY TEL ÖRME SANAYİ.TİCARET

  •  +90 216 592 10 55

  •  kuzeytelcit@kuzeytelcit.com

Bize Abone Olun

Kuzey Tel ve Çit Sistemleri Tarafından Yayınlanan Güncel Bilgiler Ve İndirimlerden Haberdar Olmak İçin Abone Olabilirsiniz.