Yüksek Güvenlik Çiti

Yüksek güvenlik çiti üretiminde kullanılan teknik dolayısı ile kesilmelere ve tırmanmaya karşı güvenli bir tel çit sistemidir. Gözenek aralarının çok düşük olması tırmanmayı ve kesilmeyi önlemektedir, bu sebeple daha çok konsolosluklar, askeri bölgeler, madenler ve sanayi bölgeleri gibi alanlarda kullanılmaktadır. İsminden de anlaşıldığı gibi yüksek güvenlik çitleri, uygulanmış olduğu alan için yüksek derecede koruma sağlamaktadır. Özel olarak korunması istenen ya da sınırları belirlenen kısmın diğer tarafına geçildiği zaman güvenlik tehlikesi oluşturabilecek önemli alanlarda yüksek güvenlik çiti kullanılmaktadır. Askeri alanlarda koruma amaçlı kullanılan bu çit, daha birçok resmi kurum ve kuruluş tarafından da kullanılmaktadır. 

 

Yüksek Güvenlik Çiti Özellikleri

Yüksek güvenlik çiti üretiminde sıcak daldırma galvaniz yada PVC kaplama kullanıldığından çitlerin kalitesini oldukça artırmakta, hasarlara veya doğa olaylarına karşı direncini uzun yıllar korumaktadır.

Yüksek güvenlik çitlerinin telleri 12.7 x 76.2 mm göz aralığı bulunan bir şekilde yapılmaktadır. Yüksek derecede bir güvenlik sağlanabilmesi için uygulanan standart ölçülerdir. Tellerin kalınlığı, 4mm ile 6mm arasında değişmektedir. 

Çitin dikilmesi için kullanılan dikmeler 60 x 80 x 3mm bir profilden oluşmalı yada 80 x 80 x 3mm boyutlarında olan bir profil de kullanılabilmektedir. En son aşamada montajlanmış ve her adımı bitirilmiş olan yüksek güvenlik çiti ve bu çite bağlı olan profil direkleri sabitlenmektedir. Çitin ve profil direklerinin sabitlenmesi işleminde ise cıvatalar kullanılmaktadır, bu cıvatalar özel olarak üretilmiş olan sökülmez civatalardır. Sabitleme işleminden sonra yüksek güvenlik çitinin kurulumu tamamen bitmiş olmaktadır.
Yüksek güvenlik çitlerinin kullanıldığı yerler ise genel olarak askeri alanlar ve buna benzer resmi alanlar, sınır karakolları, madenler, çeşitli sanayi bölgeleri ya da konsolosluklar ve büyükelçilikler olmaktadır.

 

Yüksek Güvenlik Çiti Kullanım Alanları:

 • Askeri alanlar
  • Konsolosluklar
  • Siteler
  • Sanayi bölgeleri
  • Hava Limanları

 Tüm Soru ve Talepleriniz İçin Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz.Bize Ulaşın 

 •  Battal Gazi Mahallesi Selçukhan caddesi Numara 109/A Sultanbeyli/İstanbul KUZEY TEL ÖRME SANAYİ.TİCARET

 •  +90 216 592 10 55

 •  kuzeytelcit@kuzeytelcit.com

Bize Abone Olun

Kuzey Tel ve Çit Sistemleri Tarafından Yayınlanan Güncel Bilgiler Ve İndirimlerden Haberdar Olmak İçin Abone Olabilirsiniz.