Spor Sahaları

Spor sahaları yapımı, açık halı sahalarkapalı halı sahalarklempli spor sahalarıbasketbol sahasıvoleybol sahasıtenis kortu ve çok amaçlı saha adı altında toplamda 7 başlıkta sıralanabilir. Yapmakta olduğumuz işler içinde spor sahaları yapımı ve spor sahaları zemin kaplamaları yer almaktadır. Açık halı saha isminden de anlaşıldığı gibi üzerleri açıktır. Topun kaçmasını engellemek amacıyla sahanın üst tarafına file gerilir. Açık halı saha üzerine gerilen file paraşüt ipinden yapılmakta olup birçok hava koşuluna oldukça dayanıklılık gösterdiğinden sağlam aynı zamanda ekonomiktir. Açık halı sahada, file sayesinde toplar sahanın içerisinde kalacaktır. Halı Saha Yapımı

Halı saha yapımında standart bir ölçü olmamakla birlikte, ölçüler müşterinin isteğine bağlı olarak tasarlanır. Halı saha müşterimizin isteğine göre sentetik çim kaplaması yapılarak hazırlanır. Halı sahalar açık halı saha ve kapalı halı saha olmak üzere iki şekile tasarlanır ve üretilir. Kuzey tel çit sistemleri ve spor sahaları olarak halı saha yapımında bir çok ilki gerçekleştirmekten gurur duyar.


Basketbol Sahası Yapımı

Basketbol sahası yapımı ve uygulaması Kuzey tel çit tarafından yapılmaktadır. Basketbol sahaları standart olarak 32 metre boy - 19 metre en olarak hazırlanır. Saha içerisinde ki oyun oynanabilir alan ise 28 metre boy - 15 metre en'e tekabül etmektedir.


Tenis Kortu Yapımı

Tenis kortu yapımı ve uygulaması Kuzey tel çit tarafından yapılmaktadır. Profesyonel bir tenis kortu şekil olarak dikdörtgendir. Çiftlerde, 23,77 metre (78 feet) uzunluk - 10,97 metre (36 feet) genişlik, teklerde ise, 8,23 metre (27 feet) belirlenerek üretilir.

Tenis kortunun yüzek kaplaması ile ilgili 5 farklı türü vardır.

* Toprak (Kil)

* Çim

* Sert yüzey

* Halı saha

* Sentetik'dir.

 


Voleybol Sahası Yapımı

Voleybol sahası yapımı ve uygulaması Kuzey tel çit tarafından yapılmaktadır. Voleybol sahalarının oyun alanı 18 metre uzunluk - 9 metre genişlik hesaplanarak dikdörtgen şekilde hazırlanır. Her yönünde en az 3 metre genişliğinde serbest bölge ile çevrelenir. Saha kenar çizgileri 5cm kalınlığıdadır ve Voleybol sahası yapımı bu ölçüler baz alınarak hazırlanır. 

 

Çok Amaçlı Spor Sahaları Yapımı

Çok amaçlı spor sahaları yapımı ve uygulaması Kuzey tel çit tarafından yapılmaktadır. Çok amaçlı sahalar hazırlanırken alt yapı olarak asfatl yada beton zemin üzerine rubber uygulanır ve Akrilik veya EPDM Kaplama yapılır Bu şekilde üretilen zemin üzerinde Tenis, Basketbol, Voleybol ve Mini Futbol oynama imkanı da bulunmaktadır.

 

Spor Sahaları yapımı hakkında bilinmesi gerekenler;

Bu söylenen durumların dışında spor sahaları, sporcuların güvenliğini de sağlamak zorundadır. Bu sahaların yapımında kullanılmakta olan malzemeler kalite kontrolüne uygun olmadığı durumda çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Oyun esnasında ya da oyun dışında sahaların çökmesi, yıkılması gibi tehlikeli olayların cereyan etmemesi için gerekli yerlerden gerekli izinler alındıktan sonra saha yapımına başlanmalıdır. İçerisinde birçok kişiyi bulunduracak olan bu sahaların izin alınmadan ya da gerekli denetimler yapılmadan kullanıma açılması doğru değildir. 

Spor sahalarının çevre düzenleme sistemi de oldukça önemlidir. Gerek güvenli bir oyun alanı elde edebilmek açısından gerekse estetik bir görünüm kazandırmak açısından uygulanabilecek çeşitli çevre düzenleme yöntemleri bulunmaktadır. Açık ve kapalı sahalarda genel olarak tel örgü sistemleri kullanılırken, bu sistemlerin daha gelişmiş ve göze hitap eden şekilleri de bulunmaktadır.

 


 

 Tüm Soru ve Talepleriniz İçin Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz.Bize Ulaşın 

  •  Battal Gazi Mahallesi Selçukhan caddesi Numara 109/A Sultanbeyli/İstanbul KUZEY TEL ÖRME SANAYİ.TİCARET

  •  +90 216 592 10 55

  •  kuzeytelcit@kuzeytelcit.com

Bize Abone Olun

Kuzey Tel ve Çit Sistemleri Tarafından Yayınlanan Güncel Bilgiler Ve İndirimlerden Haberdar Olmak İçin Abone Olabilirsiniz.