Çim Çit Malzeme & Montaj

 

Çim çit , dekoratif, dayanıklı ve sağlam yapısı ile günümüzde oldukça sık tercih edilen bir çim çit türüdür. Çim ve çit'in birleşiminden meydana gelen ürün çimçit adı ile bilinmektedir.

Suni çimden üretilen  ürünümüz, alternatif mekanların iç ve dış bölümlerinde dekoratif çim çit bölmeler oluşturarak yapıya farklı bir görünüm kazandırmaktadır. Özel PVC malzemeden üretilen çimçit paslanmaz tel üzerine uygulanmaktadır.

 

Çim çit Özellikleri

Çim çit özellikleri olarak sıralamak gerekirse;  suni yapısından dolayı solmaz, yanmaz, dökülmez ve bozulmaz bir çim çit sistemi olarak tanımlayabiliriz. En büyük tercih sebepleri olarak bu özellikleri sıralayabileceğimiz çimçit kendi ürünümüzdür. Çimçiti Kuzey tel çit güvencesi ile güvenle kullanabilirsiniz.

 

Çim çit Kullanım Alanları;

Bireylerde doğal çim algısı yaratabilen bir ürün olarak çimçit kaplama sistemleri, spor sahaları, oyun parkları, teraslar, bahçeler, havuz çevreleri, kafeterya ve restoranların bahçe kısımlarında, site ve villaların çevre düzenlemelerinde, yol kenarlarında, duvar ve cephe kaplamalarında kullanılmaktadır. Akla gelmeyen daha pek çok alanda kullanılabilecek olan bu ürün, özellikle yeşilin birey üzerinde yarattığı huzuru müşterilerine hissettirmek ve bu huzuru yaşamak isteyen müşterilerin tercih ettiği mekânlar olmak istediklerinden, hizmet kesiminin kaçınamadığı dekorasyon unsurudur.

Çim çit Genel Özellikleri;

Dekora çim çit, 1,5 mm kalınlıktaki çift sarımlı tellerin çim formundaki saçaklandırılmış 0 UV korumalı PVC ile elde edilmektedir. PVC, yoğunluğu 1,5 g/cm³ olan, kopma uzaması % 5-8 arasında değişen, darbe dayanıklılığı 10 ila 30 arasında olan, uzun süreli çalışmalarda 60 santigrat, kısa süreli çalışmalarda 80 santigrat maximum çalışma sıcaklığı sunan, sürtünme katsayısı ve havadan aldığı nem düşük olan bir materyaldir. Bütün bu özellikleri taşıyan PVC, sağlam, hafif, ateşe dayanıklı, uzun ömürlü, ekonomik, çevreyle dost bir malzeme olarak dekoraçim kaplama sistemlerinde kullanılmaktadır. Böylece PVC’nin sağladığı özellikleri taşıyan bir ürün ortaya çıkmaktadır. Karbon ayak izi olarak adlandırılan, atmosfere yayılan karbon miktarı olarak değerlendirildiğinde de, çevre dostu bir ürün olduğu görülmektedir. Bu önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Zira atmosfere yayılan karbon, insan sağlığını olumsuz etkilemekte ve yaşanılır bir dünyayı tehdit eden unsurların başında gelmektedir. 

Çim çit üretiminde kullanılan 4 x 4 cm göz aralığına sahip çift sarımlı tellerinin bir özelliği de, bu tellerin sıcak daldırma galvanizli olmasıdır. Sıcak daldırma galvaniz yöntemi, ergimiş haldeki çinkonun içine telin daldırılmasıyla gerçekleştirilir. Bu sayede metal telin korozyana karşı koyması, direncinin artması amaçlanmaktadır. Teknik özelliklerini özetlemeye çalıştığımız çimçit ISO 9001 kalite garanti belgeleriyle üretilmektedir. Esas olarak bir kontrol mekanizması olan ISO 9001, hata ve kusurları azaltmayı, ortadan kaldırmayı, oluşabilecek hata ve kusurları önlemeyi amaçlamaktadır. Böylece müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede ürün ve hizmet üretimi sağlanmış olmaktadır. 

Alev almayan, solmayan, bozulmayan, dökülmeyen, yıkanabilen, boya tutmayan yapısıyla dikkat çeken bir ürün grubunda yer alan çimçit, destekleyici herhangi bir unsurun bulunmadığı alanlarda paneller şeklinde uygulanırken, destekleyici unsur olarak tel örgüye, duvar yüzeye, direk aralarına da uygulanabilmektedir. Destekleyici unsurun var olduğu alanlara çimçit uygulanırken, 10 metrelik rulolar halinde üretilen çimçit kaplama malzemesi uygun aparatlarla destekleyici unsura monte edilmektedir. Bu portatif uygulama, kullanıcıya istediği zaman çimçit kaplamaları kaldırma kolaylığı sağlamaktadır. Çimçit kaplamalar ve paneller, kimi zaman çim çit olarak, kimi zaman çim duvar olarak kullanılmakta, uygulandığı mekânlarda yaşam algısını değiştirme olanağı sunmaktadır. 
 

Çim Çit Detayları;

Çim gibi doğaya ait bir unsur bulundurduğundan dolayı kullanıldığı alana estetik bir görünüm verilmesini de sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde özellikle çevre düzenlemelerinde oldukça sık kullanılmaktadır. Kullanılan çim her ne kadar yapay çim olsa da park, arazi, arsa, ev bahçeleri ya da herhangi bir kuruma ait bahçelerde de son dönemlerde ilgi odağı olmuştur. Çimçitin bu kadar fazla tercih edilmesinin öncelikli sebebi oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olması ve çimçit fiyatları konusunda uygun miktarlar belirlenmiş olmasıdır. Çimçit ile gerek iç mekânlarda gerekse dış mekânlarda oldukça güzel bir görünüm oluşturabilirsiniz. Evinizin bahçesinde oldukça şık bir görünüm oluşmasını sağlayabilirken, kendinize ait kafenizin içerisine de oldukça hoş bir görünüm ile çimçit alanları kazandırabilirsiniz. 

Çimçit, yorucu bir bakım istemez, bu yüzden de işletmelerde fazlaca tercih edilir. Sadece çevreleme için kullanılan her türlü sistemin bakımı ve temizliğiyle sürekli olarak uğraşmak zaman kaybına neden olacağı için çimçit, böyle bakımlar istememektedir. En az 5 yıl boyunca zarar görmeden kullanılabilir. Sarmaşığa göre çok daha iyi bir süsleme şeklidir. Sadeliği ve göz yormaması ürünü ön plana çıkaran özelliklerden biridir. Çimçit, kötü hava koşullarına da dayanıklıdır. Yağmur, kar yağdığı zaman ıslandığında herhangi bir zarar görmez. Üretiminde kullanılan çim, paslanmaz telin üzerinde durmakta olan ve PVC malzemeden üretilmiş olan çimdir. 

Ayrıca çeşitli tehlike anlarında, ufak dikkatsizlikler sonucunda oluşması muhtemel olan kazaları da göz ardı etmemek gerekmektedir. Çimçit böyle durumlar da düşünülerek tasarlanmıştır. Çevre düzenlemesi konusunda piyasada bulunan birçok ürün, çabuk yıpranmakta ve oldukça kullanışsız olmaktadır. Fakat çimçitin alev almıyor olması, hava koşullarına bağlı olarak renginin solmaması ya da yapısının bozulmaması gibi özellikleri bulunmaktadır. Bu konuda belirtilmesi gereken bir diğer husus ise çimçitlerin istenildiği zaman yıkanabilmesidir. Yıkadığınız çimçitler, boya ve leke tutmamakta, lekeyi hapsedip temizlenmesini zorlaştıran diğer ürünler gibi olmamaktadır. Satın almak istediğiniz çimçitler için de boyutunun standart olmaması gibi bir avantaj söz konusudur. Boyutları, müşteri tarafından ayarlanan çimçit çeşitleri de vardır. Müşteri tarafından belirlenen bu boyutlara bağlı olarak çimçit fiyatları da değişiklik göstermektedir. 

Kullanılan malzeme arttıkça ya da azaldıkça ürünün fiyatında da artma ve azalma olacaktır. Yukarıda bahsedilen bu kadar özelliği bir arada bulunduran, boyutlarına kadar sizin belirleyebiliyor olduğunuz, hem yapısal konudan en ufak bir problem yaşatmayacak hem de estetik zevkinize hitap edecek olan çimçit, çevre düzenlemesi konusunda en iyi yardımcılarınızdan biri olacaktır. Bunca avantaja rağmen gayet uygun olan çimçit fiyatları, bütçenizi de zorlamayacak ve hayal ettiğiniz gibi bir çevre düzenlemesine sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Çim Çit Kullanım Alanları:

 • Parklar ve bahçeler
 • Yol kenarları
 • Siteler
 • Villalar ve çevreleri
 • Sanayi bölgeleri
 • Arazi
 • Çevre düzenleme
 • Spor kompleksleri
 • Havuz çepheleri

 

Çimçit gerek dayanıklılığı, gerekse estetik görüntüsü ile pek çok alanda kullanılabilmektedir. Özellikle dış mekânda rahatlıkla tercih edilen çimçit, mevcut bir tel örgü, duvar yüzeyi, direk aralarına rulo olarak uygulanabileceği gibi, herhangi bir destekleyici unsurun bulunmadığı alanlarda ise panel olarak uygulanabilmektedir.

Alanında uzman çalışanlar, güvenilir ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile Kuzey Tel Çit Sistemleri ve Spor Sahaları, çim çit imalatı ile de sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

 

*ÇİMÇİT TEKNİK DETAYLARI

 Tüm Soru ve Talepleriniz İçin Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz.Bize Ulaşın 

 •  Battal Gazi Mahallesi Selçukhan caddesi Numara 109/A Sultanbeyli/İstanbul KUZEY TEL ÖRME SANAYİ.TİCARET

 •  +90 216 592 10 55

 •  kuzeytelcit@kuzeytelcit.com

Bize Abone Olun

Kuzey Tel ve Çit Sistemleri Tarafından Yayınlanan Güncel Bilgiler Ve İndirimlerden Haberdar Olmak İçin Abone Olabilirsiniz.